Podcast

PODCAST: AIRSHOW SLOVAKIA

Predstavujeme vám podcast o letectve, leteckých podujatiach SIAF a Festival letectva v Piešťanoch a tiež všetkom podstatnom, čo s ich organizáciou súvisí. Nové epizódy už pripravujeme!

 

EPIZÓDA 12: Prečo sa zrušil SIAF 2024?

Takýto podcast sme fakt neplánovali! Vzniknutá situácia nás rozhodne neteší, no voči všetkým Vám - leteckým nadšencom, našim priaznivcom, nám prišlo férové celú situáciu ozrejmiť, vysvetliť.

Spotify link

EPIZÓDA 11: ČÍM SKÔR ZAČNETE LIETAŤ, TÝM LEPŠIE, HOVORÍ MAREK SLOBODNÍK

Ako začať s lietaním? V čom spočíva to magické čaro, ktoré ťahá pilotov neustále do vzduchu? V 11. časti nám bol našim hosťom známy cestovateľ a milovník lietania - Marek Slobodník! 

Spotify link

EPIZÓDA 10: AKO SA TVORÍ PROGRAM LETECKÝCH DNÍ

V jubilejnej epizóde č.10 podcastu AIRSHOW SLOVAKIA vyspovedáme špecialistu na bezpečnosť Pavla Sováka z Letových prevádzkových služieb Slovenskej republiky (LPS SR), ktorý je zároveň aj súčasťou organizačného tímu SIAF ako riadiaci letovej prevádzky. S Palim sa budeme rozprávať na témy tvorby letového programu a zachovaní najvyššieho stupňa bezpečnosti leteckého podujatia, ale prebereme si s ním aj program a potvrdených účastníkov ďalšieho ročníka Medzinárodných leteckých dní SIAF 2023.

Spotify link Apple podcast link Google podcasts link

EPIZÓDA 09: S MARCELOM FORGÁČOM O TOM, AKÉ JE TO MODEROVAŤ MEDZINÁRODNÉ LETECKÉ DNI SIAF

Všetci naši verní návštevníci Medzinárodných leteckých dní SIAF vedia, že k podujatiu neodmysliteľne patrí profesionálne moderovanie Marcela Forgáča a Jančiho Žgravčáka. Ich svojský humor, ale aj mimoriadny prehľad o letectve, je niečo čo robí pre každého návštevníka SIAFu zážitok o niečo zábavnejší, ale aj poučný. V tomto podcaste vyspovedáme Marcela, o tom aké je to moderovať letecké dni, čo to so sebou prináša, porozpráva o plnení snov, o začiatkoch, ale aj budúcnosti, povie nám koľko prachu počas moderovania zhltne, ale hlavne o nadšencoch lietania, ku ktorým aj sám patrí. Sme vďační, že ho v tíme máme a tešíme sa, že 2.-3. septembra nás bude znova v tandeme s Jančim sprevádzať programom v ďalšom ročníku SIAF 2023.

Spotify link Apple podcast link Google podcasts link

EPIZÓDA 08: ČO VŠTEKO CHYSTÁME NA MEDZINÁRODNÉ LETECKÉ DNI SIAF

Presne 70 dní nás delí od najočakávanejšieho leteckého podujatia roka, ktorého sa už nevieme dočkať. Vypočujte si aký bohatý program sme si pre Vás pripravili a na akých potvrdených účastníkov sa už teraz môžete tešiť. Do štúdia pozvanie znovu prijal plukovník Ing. Ivan Hůlek – čo je asi tá najpovolanejšia osoba, keď sa chcete dozvedieť viac o tom ako prebieha pozývanie zahraničných účastníkov, tvorba letového programu alebo aj to, prečo niektoré informácie si nechávame na poslednú chvílu komunikovať smerom k verejnosti. Viac info už v samotnom podcaste. Ďakujeme, že nás počúvate a že v tom lietate s nami!

 

Spotify link Apple podcast link Google podcasts link

EPIZÓDA 07: ZÁVEREČNÉ ZHODNOTENIE FESTIVALU LETECTVA 

V epizóde č. 7 podcastu si prejdeme v krátkosti skvelé letové ukážky, všetko čo fungovalo na Festivale letectva v Piešťanoch tento rok, ale aj čo nevyšlo, zameriame sa aj na ohlasy návštevníkov, ale aj feedback od účastníkov nášho podujatia, ktoré sa tento rok vydarilo nad naše očakávania.

Spotify link Apple podcast link Google podcasts link

EPIZÓDA 06: PROGRAM A ÚČASTNÍCI FESTIVALU LETECTVA 2023

Vypočujte si aký bohatý program sme si pre Vás pripravili a na akých účastníkov sa môžete tento rok tešiť. Dozviete sa prečo sme znova pozvali Flying Dragons Team, priblížime si Pure Aviation s ich kráskou Beech C-45H Expeditor a povieme si viac aj o dlho očakávanom vystúpení AeroSPARX, premiérovo u nás. Viac info už v samotnom podcaste.Ďakujeme partnerom festivalu Happy Travel & Slovakia Travel https://www.slovakia.travel/

Spotify link Apple podcast link Google podcasts link

EPIZÓDA 05: VŠETKO ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O FESTIVALE LETECTVA V PIEŠŤANOCH 2023

V tejto špeciálnej epizóde podcastu sa venujeme výlučne Festivalu letectva Piešťany 2023. Podujatie sa k nám nezadržateľne blíži – “už len 22 dní” – a preto sme si pre Vás pripravili jeden celý samostatný diel podcastu, kde sa budeme venovať dôležitým témam a informáciám pre všetkých návštevníkov #FLP2023.  Ak sa chystáte na festival a zaujíma Vás ako sa dostať na letisko, ktoré vstupné brány je najlepšie použiť alebo ako je to so zľavami, prípadne s programom samotným, určite Vám odporúčame si tento podcast vypočuť. Ďakujeme partnerom festivalu Happy Travel, Budiš & Slovakia Travel https://www.slovakia.travel/

Spotify link Apple podcast link Google podcasts link

EPIZÓDA 04: (NE)BEZPEČNOSŤ LETOVEJ PREVÁDZKY

Máme pre Vás štvrtý diel podcastu AIRSHOW SLOVAKIA! Hosťom je riadiaci letovej prevádzky Ing. Miroslav Burčík, s ktorým sa budeme rozprávať na tému bezpečnosti leteckých dní, no najmä toho, čo všetko sa musí urobiť, aby bol dosiahnutý najvyšší stupeň bezpečnej prevádzky. Miro a.k.a. “Buro”, a mnohí ďalší riadiaci z tímu tvoria chrbtovú kosť organizácie leteckých dní – bez ich profesionálneho prístupu a úlohy Letových prevádzkových služieb, š.p, by to nebolo možné usporiadať. V podcaste sa budeme zaoberať aj používaním dronov, dotkneme sa tiež témy zmyslu predsunutej veže na letisku počas Festivalu letectva v Piešťanoch a prezradíme aj čo chystáme na SIAF 2023 ako bonbónik programu…

Spotify link Apple podcast link Google podcasts link

EPIZÓDA 03: LETECKÉ DNI OČAMI DISPLAY PILOTA IVANA HŮLEKA

V tretej epizóde podcastu AIRSHOW SLOVAKIA máme špeciálneho hosťa: Pozvanie prijal plukovník Ing. Ivan Hůlek a budeme sa s ním rozprávať na viacero tém: Ako vníma display pilot účasť na zahraničných airshow a leteckých dňoch. Hůlek -King of Trophy, Kobra etc…Aké lietadlá lietal, chýba mu to? Ako vidí budúcnosť leteckých dní. Na čo je hrdý, na čo najviac spomína, na čo by najradšej zabudol. Zážitky, pikošky ale aj niečo, o čom sa nehovorí…

Spotify link Apple podcast link Google podcasts link

EPIZÓDA 02: V ČOM JE FESTIVAL LETECTVA V PIEŠŤANOCH VÝNIMOČNÝ?

V druhej epizóde podcastu AIRSHOW SLOVAKIA sa budeme primárne venovať pozadiu príprav Festivalu letectva v Piešťanoch 2023 a mnoho iných zaujímavostí s tým spojených, napríklad aj: Aký charakter bude Festival letectva Piešťany mať tento rok? Aký je rozdiel medzi SIAF-om a Festivalom letectva v Piešťanoch? Prečo je miesto konania podujatia letisko Piešťany, a prečo sa organizuje v mesiaci Máj? Aký letecký a sprievodný program chystáme na ďalší ročník FLP 2023? Bonus: Vrátia sa Medzinárodné letecké dni SIAF na letisko Sliač?

Spotify link Apple podcast link Google podcasts link

EPIZÓDA 01: ZAČÍNAME PODCAST AIRSHOW SLOVAKIA: MEDZINÁRODNÉ LETECKÉ DNI SIAF & FESTIVAL LETECTVA PIEŠŤANY

V prvej epizóde podcastu AIRSHOW SLOVAKIA sa dozviete pozadie príprav leteckých dní SIAF, alebo aktuálne dianie spojené s Festivalom letectva v Piešťanoch, a mnoho iných zaujímavostí z diania okolo letectva, ako napríklad: Čo chystáme na ďalší ročník SIAFu? Bude Festival letectva  Piešťany, aj tento rok? Z akých krajín môžeme účastníkov očakávať, a akým spôsobom ich pozývame? Budú medzinárodné letecké dni SIAF každý rok? Ako vznikol prvý SIAF, a mnoho iného…

Spotify link Apple podcast link Google podcasts link